Mec. Paweł Śliz

Od dziecka wiedziałem, że zostanę adwokatem. Pasję do tego zawodu wyniosłem z domu, słuchając fascynujących opowieści mojego Ojca – również adwokata. Dzięki temu mogę dziś wykonywać pracę, w której pomagam innym ludziom i sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Doświadczenie:

Adwokat, aktywny zawodowo od 2010 r.

Były partner w Kancelarii Śliz i Curyło Adwokaci, a od listopada 2023 r. współpracownik kancelarii, prowadzący także własną kancelarię adwokacką

Członek Krakowskiej Izby Adwokackiej oraz Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie

Wiceprezes Zarządu Fundacji Bez Żargonu

Poseł na Sejm RP X kadencji

Moje specjalizacje:

  • Prawo karne
  • Prawo rodzinne
  • Prawo sportowe

W mojej pracy najbardziej lubię:

Kontakt z drugim człowiekiem oraz poczucie, że z każdą kolejną rozmową między mną a moim Klientem buduje się coraz większe zaufanie. Każdy z nich jest inny, więc i każda sprawa jest inna – wymaga rozwiązania innych problemów oraz innej strategii działania. Ta różnorodność pogłębia moją pasję i pozwala mi każdego dnia odkrywać w pracy coś nowego i fascynującego.

Bardzo lubię też adrenalinę na sali sądowej, która za każdym razem pozytywnie nastraja mnie do działania.

Po pracy:

Aktywnie uczestniczę w życiu kilku fundacji i stowarzyszeń. Uwielbiam jeździć na nartach i spełniać się kulinarnie – samodzielnie wędzę domowe wędliny, warzę piwo, wyrabiam sery oraz piekę włoską pizzę. Kocham też spędzać czas z trójką moich dzieci i pełnym energii psem rasy Jack Russel Terrier.