Mam problem prawny ze spadkiem

Śmierć bliskiej osoby, oprócz żałoby, przynosi też konieczność uporządkowania wielu spraw majątkowych. Nie zawsze są one proste i nie zawsze w rodzinie jest porozumienie i jednomyślność co do spadku. Brak zgody w rodzinie, więcej niż jeden testament osoby zmarłej lub nieuwzględnienie w nim najbliższych to sytuacje, w których warto poszukać wsparcia prawnika w tym trudnym okresie.

Na czym polega nasza pomoc?

Jako adwokaci pomagamy w przyjęciu spadku – czyli sprawnym przeprowadzeniu całego procesu w sądzie lub u notariusza. Zajmujemy się podziałem spadku i wsparciem w ustaleniu (sądowym lub polubownym), kto z rodziny odziedziczy np. mieszkanie, a kto oszczędności osoby, która odeszła. Pomagamy w sprawach o zachowek, dotyczących sytuacji gdy członek najbliższej rodziny został pominięty przez osobę zmarłą i o wydziedziczenie, gdy testament nie przewiduje spadku dla konkretnej osoby. Doradzamy jak się zachować i reprezentujemy Cię w czasie negocjacji i w sądzie.

Wiele razy widzieliśmy, że śmierć może podzielić rodzinę i wywołać spór o pozostawiony majątek. W rozwiązaniu problemów, które wtedy powstają potrzebna jest pomoc doświadczonych specjalistów. Sprawdź jak oceniają nas ludzie, którym pomagamy w takich sprawach.

Jak się zaczyna współpraca z nami?

Pracę nad każdą sprawą zaczynamy od spotkania i rozmowy, a wstępna konsultacja, w czasie której poznajemy Twoją sytuację, jest u nas zupełnie darmowa. Możemy ją odbyć online i możesz umówić ją tutaj. Wszystko o czym rozmawiamy jest objęte tajemnicą adwokacką, której dotrzymanie traktujemy bardzo poważnie. Prowadzimy sprawy w całej Polsce, ale w trakcie wstępnej konsultacji ustalimy, czy w Twoim przypadku jest to opłacalne i czy warto z nami współpracować pomimo dzielącej nas odległości. Często zależy to od wagi sprawy i nakładu naszej pracy, więc warto poświęcić 20 minut, żeby sobie wyjaśnić najważniejsze kwestie. Możesz mieć pewność, że na spotkaniu nie będziemy używać niezrozumiałego prawniczego języka, który powoduje więcej wątpliwości niż ich rozwiązuje.

Ile kosztują nasze usługi?

Jeśli chodzi o cenę naszych usług, jesteśmy zdeterminowani, żeby nasi klienci uważali naszą pomoc za wartą swojej ceny. Ponieważ każda sprawa jest inna, nie stosujemy sztywnego cennika, który możemy tu umieścić. Ze wskazówek dotyczących ceny możemy jednak dodać, że większość naszych klientów to mali i średni przedsiębiorcy, specjaliści i menedżerowie oraz ludzie, którzy określają samych siebie jako klasa średnia.

Jeśli potrzebujesz naszej pomocy lub masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej usługi, umów bezpłatną 20-minutową konsultację wypełniając krótki formularz.

    Link do polityki prywatności.

    Regulamin Bezpłatnej Konsultacji