ul. Moniuszki 18/1 31-523 Kraków    +48 698 609 648     sekretariat(at)slizcurylo.pl

Jak się przygotować do rozprawy sądowej?

Masz rozprawę sądową i nie wiesz jak się do niej przygotować? Przeczytaj ten krótki poradnik napisany przez adwokata z ponad 10 letnim doświadczeniem.


Wiem, że rozprawa sądowa to dla wielu z Was stresujące wydarzenie, większość ludzi jest w sądzie rzadko i zwykle bywa tam w bardzo istotnych sprawach. Niezależnie od tego czy chodzi o alimenty dla dziecka, rozwód, sprawę z dłużnikiem czy oskarżenie o przestępstwo, warto wiedzieć co zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie celu w procesie, a przy okazji zachować się przyzwoicie.

Czytaj dalej

Jak się przygotować do rozwodu?

Według sondażowych badań opinii, proces rozwodowy jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu dorosłego człowieka. Wyniki te z pewnością mają uzasadnienie, a jednak wiele osób przeszło przez ten proces w sposób sprawny i przynoszący satysfakcję z rezultatu, w czym pomagają wypracowane przez lata praktyki prawniczej metody na przygotowanie się do sprawy rozwodowej.

Czytaj dalej

Przeszukanie domu lub mieszkania cz. III: jak odzyskać zabrane przedmioty.

Opisywaliśmy już wcześniej kwestie nakazu przeszukania i uczestników tej czynności, a także radziliśmy jak należy zachować się w czasie trwania przeszukania. Teraz zajmiemy się jedną z najważniejszych kwestii, czyli tym jak odzyskać zabrane przez policjantów przedmioty. Trzeba pamiętać, że szybkie odzyskanie rzeczy nie jest zadaniem łatwym i w naszej szczerej opinii, rozsądnie jest skorzystać w tym zakresie z usług adwokata. Jeśli jednak zdecydujecie się na działanie samodzielne, poniższe uwagi mogą okazać się pomocne.

Czytaj dalej

Jak dostać wysokie alimenty na dziecko?

Artykuł o tym jak należy postępować, żeby w sposób sprawny i uczciwy wygrać w sądzie proces o alimenty na dziecko, czyli uzyskać zadowalające Cię, wysokie alimenty. Skoro zadajesz sobie to pytanie, prawdopodobnie nie możesz liczyć na pomoc byłego partnera, a podejmowane dotychczas próby porozumienia z nim spełzły na niczym. Dobra wiadomość jest taka, że po swojej stronie masz prawo, a poniżej znajdziesz kompleksowy poradnik o tym jak przygotować się do sprawy o alimenty.

Czytaj dalej

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 - poradnik

Wobec zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, warto poznać podstawowe prawa i obowiązki, związane z udziałem w najbliższej elekcji. Parlament Europejski jest jedyną instytucją UE, której członkowie wyłaniani są na drodze bezpośrednich wyborów obywateli państw członkowskich. Składa się z 751 europosłów, z których 51 przypada na Polskę. Jeśli Wielka Brytania opuści UE, liczba europosłów spadnie do 705, ale Polska zyska jedno miejsce i będzie reprezentowana przez 52 deputowanych. Wybory do Parlamentu odbywają się co pięć lat. Państwa członkowskie mają prawo podejmować indywidualne decyzje odnośnie dokładnego terminu głosowania – jedynym ograniczeniem jest obowiązek odbycia wyborów parlamentarnych w tym samym tygodniu w każdym państwie należącym do UE. W Polsce, podobnie jak w większości krajów członkowskich, wybory odbędą się w niedzielę 26 maja 2019 r., w godzinach od 7 do 21.

Czytaj dalej

Sortuj opinie i analizy

 • Wszystkie
 • Analizy
 • Cudzoziemcy
 • Nieruchomości I Proces Inwestycyjny
 • Porady Praktyczne
 • Prawo Cywilne
 • Prawo Karne
 • Prawo Rodzinne
 • Prawo Sportowe
 • Sprawy Obywatelskie
 • Domyślnie
 • Tytuł
 • Data
 • Losowo
wczytaj więcej przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystkie wczytaj wszystkie