ul. Moniuszki 18/1 31-523 Kraków    +48 698 609 648     sekretariat(at)slizcurylo.pl

Marek Śliz, adwokat

Adwokat Marek Śliz ma niemal pół wieku praktycznego doświadczenia zawodowego, a samodzielną praktykę adwokacką prowadzi od roku 1983. Po studiach prawniczych ukończył najpierw aplikację sędziowską, a następnie adwokacką. Zajmuje się prawem karnym oraz prawem rodzinnym i w obu obszarach trudno znaleźć bardziej doświadczonego, w pełni aktywnego zawodowo, specjalistę.

W kancelarii, poza prowadzeniem własnych spraw, dzieli się doświadczeniem doradzając młodszym adwokatom i opiniując przyjęte rozwiązania, wychowując kolejne pokolenia adwokatów współpracujących z kancelarią.

 

Telefon: +48 501 320 377

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Paweł Śliz, adwokat

Adwokat Paweł Śliz Kraków

Adwokat Paweł Śliz prowadzi samodzielną praktykę adwokacką w Krakowie od roku 2009. Specjalizuje się w prawie karnym, rodzinnym oraz sportowym.

Wieloletni członek kolegialnych organów Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, w tym Komisji Odwoławczej ds Licencji Klubowych MZPN i Wydziału Dyscypliny MZPN. Pełni funkcję szefa działu prawnego Splendour sp. z o.o., zajmującej się świadczeniem usług pośrednictwa transakcyjnego na rynku profesjonalnej piłki nożnej.

W swojej karierze uczestniczył w kilkuset procesach karnych i karno-skarbowych jako obrońca lub pełnomocnik.

Posiada bogate doświadczenie w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, w szczególności rozwodowych, alimentacyjnych, sporach o władzę rodzicielską oraz o podział majątku wspólnego małżonków.

Biegle włada językiem angielskim.

Telefon: +48 508 238 881

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Filip Curyło, adwokat

Filip Curyło adwokar Kraków

Adwokat Filip Curyło samodzielną praktykę prowadzi od roku 2012, specjalizując się w prawie karnym oraz karnym gospodarczym.

Cechuje go umiarkowane zaufanie do trafności działania państwowego aparatu przymusu oraz wrażliwość na łamanie praw człowieka. Zwolennik szeroko rozumianej wolności słowa, wolności gospodarczej oraz prawa do prywatności.

W kancelarii zajmuje się także prawem imigracyjnym i szefuje prowadzonym przez nas projektom edukacyjnym. W każdy poniedziałek publikuje podcast "Bez Żargonu", w którym analizuje wydarzenia minionego tygodnia, istotne dla procesu karnego, państwa prawa, wolności i adwokackiego warsztatu.

Wśród swoich autorytetów wymienia Władysława Bartoszewskiego i Niall’a Ferguson’a.

Biegle włada angielskim i w sposób komunikatywny rosyjskim.

Poza pracą jest podróżnikiem i miłośnikiem historii, sportów walki oraz koszykówki.

Telefon: +48 698 609 648

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aleksandra Bednarek, aplikant adwokacki

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, który ukończyła w 2017 roku.

Od 2018 roku wpisana na listę aplikantów adwokackich przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie. W trakcie studiów związana z Sekcją Prawa Karnego Studenckiej Poradni Prawnej działającej przy Uniwersytecie Jagiellońskim, w ramach której udzielała bezpłatnych porad prawnych osobom ubogim. Związana z nami od roku 2017, obecnie odbywa w naszej kancelarii aplikację adwokacką.
Biegle posługuje się językiem angielskim. Posiada certyfikat TOLES Higher (Test of Legal English Skills). Ponadto zna język niemiecki na poziomie podstawowym.